Sensacje Nauki 3

Świat, w którym żyjemy... Nad Przepaścią.

Cheruby i Anioły

Słowo Cherub lub Anioł pojawia się już na samym początku dziejów ludzkości.
 
Pierwsze wyobrażenia aniołów istniały w starożytnym Egipcie i Babilonii. Wzmianki o Cherubach pojawiają się również w Biblii w czasie, gdy Bóg tworzył życie na Ziemi, czyli w Raju.

Według Biblii… Raj był ogrodem, który Bóg wydzielił na Ziemi ze względu na jego wspaniałe warunki. Choć idealny i ukształtowany ręką Boską, istniał więc w rzeczywistym świecie. „...i zasadził Bóg ogród w Edenie na wschodzie" (Rdz 2,8). Ogród został następnie zamknięty i odizolowany od reszty ziem. Dzięki temu, że sam Bóg zwykł w nim przebywać, zyskał rangę sacrum.

 Choć tradycja chrześcijańska zalicza cheruby do aniołów... według wczesnej tradycji hebrajskiej nie każda nadprzyrodzona istota była aniołem. Określenie anioł (hebr. mal'ach, posłaniec) było raczej zarezerwowane dla istot przekazujących ludziom Boże przesłania. Innymi słowy nie każda nadprzyrodzona istota była aniołem-posłańcem.
Według tradycji Izraela Bóg zarządzał kosmosem przy pomocy orszaku niebiańskich pomocników. Członkowie tej Rady Bożej uchodzili za "synów Boga" i "gwiazdy poranne" (por. Hi 1, 6; 38, 7), "bogów" (por. Ps 82) lub "wojsko niebieskie" (Ne 9, 6; Ap 1, 20). W ramach hierarchicznej "biurokracji" rządzącej światem byli oni namiestnikami i zarządcami Boga (por. Pwt 32, 8). Politeistyczni sąsiedzi Izraela traktowali istoty tego rodzaju jako część panteonu.
W Raju został stworzony pierwszy mężczyzna i kobieta. Z łatwością można ich stworzenie wyjaśnić klonowaniem, które jest już ludzkości znane.

Adam i Ewa
za swoje nieposłuszeństwo wobec Boga zostali wygnani z Raju… Zamiast „nieposłuszeństwo” należałoby powiedzieć, że pozytywnie przeszli test na inteligencję, której podstawą jest przecież ciekawość. Zaś słowo „wygnani” zastąpić słowem "wysłani" przez Boga by zaludniać Świat. Z taką krową, koniem czy jaszczurką Bóg by sobie raczej nie pogadał i czytać też przecież nie potrafią. Te wszystkie Centaury, Gryfy, Pegazy i inne stwory opisywane  nie tylko przez Mitologię Grecką, też są dzisiaj możliwe do stworzenia przez naukowców. 

Jeśli zaś chodzi o Adama i Ewę... Celibatu również tej parze Bóg nie nakazywał, bo po cóż by tworzył Ewę… by mogli sobie we dwójkę z Adamem pogadać ? By Adam z Ewą nie mogli wrócić do Raju... bram Raju zaczęły strzec:  „Cheruby i wirujący ognisty miecz, aby nikt nie mógł zerwać owoców z drzewa życia.” Można się domyślać, że  Cherubowie z mieczem w ręku nie byli dobrymi duszkami.... Miecz raczej nie służy do głaskania.

Starożytnym Aniołom przypisywano pewien rodzaj cielesności, co znajduje potwierdzenie w apokryficznej Księdze Henocha. Anioły tam występujące płodziły dzieci, odczuwały głód i pragnienie. W czasach nowożytnych do tej koncepcji aniołów powrócił Emanuel Swedenborg.

Bóg w swoim czasie zabronił Aniołom współżycia z Ziemiankami… Inaczej trochę było z Herosami w Mitologii Greckiej.
 Ze związku Zeusa i Ziemianek narodził się Herakles i wiele innych dzieci Zeusa.
Czyżby więc w niejednym ludzkim ciele krążyła boska krew? Wiemy, że do klonowania potrzebny jest materiał genetyczny. Skoro zostaliśmy stworzeni na obraz i podobieństwo Boga… zapewne sporo genów mamy od Stwórcy. Przecież do dinozaurów nie jesteśmy podobni.

Kto więc ma rację w sprawie Aniołów… duchowni, którzy  nigdy ich nie widzieli i znają je tylko z opowieści czy naoczni świadkowie ? W objawieniach Fatimskich też pojawia się Anioł… To zdarzenie miało  miejsce 1917 roku. Objawienia fatimskie należą do najbardziej znanych objawień maryjnych w historii. Z tymi wydarzeniami  ściśle związane  tzw. "tajemnice fatimskie".

Oprócz Matki Boskiej jak podają naoczni świadkowie… zobaczyliśmy po lewej stronie Naszej Pani… nieco wyżej, Anioła trzymającego w lewej ręce ognisty miecz; iskrząc się wyrzucał języki ognia…

Najbardziej znane jest objawienie z 13 października 1917 roku, gdzie na oczach zgromadzonego tłumu…
 miał miejsce tzw. cud słońca - "chmury rozstąpiły się, a na niebie ukazało się wspaniałe słońce. Wyglądało ono jak srebrny dysk. Można było na nie bez trudu patrzeć, bo zupełnie nie raziło swym blaskiem. Przypominało śnieżną kulę obracającą się wokół własnej osi. Czasami otaczały je krwistoczerwone promienie, to znowu miało ono żółtą lub purpurową aureolę. Wydawało się, że wiruje z ogromną szybkością." - czytamy w opisie tego zjawiska.

Więcej na  temat tego cudu możecie  poczytać na www.Kościół.pl - dołączam link.
:http://www.kosciol.pl/article.php/20050213231858348 

Możecie załączony opis fatimskiego cudu porównać z opisami UFO, które przytaczałem w poprzednich publikacjach.... Duża jasność własna tych obiektów utrudnia trochę ich obserwację, zwłaszcza w nocy. Jonizują one znajdujące się w atmosferze gazy. Przy locie powolnym lub unoszeniu się w powietrzu, srebrny obiekt świeci na czerwono. Przy średnich prędkościach jarzy się na pomarańczowo, a przy wielkim przyśpieszeniu towarzyszy mu białozielona lub białoniebieska poświata.  

Podobne opisy UFO znajdziecie w wielu innych źródłach. Bez problemów znajdziecie podobieństwa między "cudem słońca" z objawień fatimskich i
UFO…  Zauważcie również, że Anioł z objawień fatimskich nie posiadał skrzydeł choć unosił się w powietrzu... Matka Boska również.  Wnioski wysnujcie sami…

Dlaczego wśród licznych obserwatorów tego cudu… a były przy tym też osoby duchowne z Biskupem włącznie…  Anioł czy Matka Boska nie skierowała do nich swego przekazu ? Dlaczego tylko troje dzieci rozumiało boski przekaz ?
Do tego tematu jeszcze wrócimy…

Jeszcze małe wtrącenie o Cherubach i Aniołach. Występują Oni także w różnych wersjach Apokalipsy. Niestety... nie są pokojowo nastawieni... Ciekawe czy będą oni stali po stronie Boga czy Szatana ? Sodomy i Gomory raczej ten drugi nie zrównał z ziemią. Zresztą Biblia nigdy nie pisze, że Szatan... który ponoć istnieje... uczynił kiedy kol wiek, jakąś krzywdę ludziom. Nie należy też mylić Aniołów Ciemności - Nocy z przeciwnikami Boga. Są to jednostki do walki w nocy...
Te kwestie same się wyklarują w dalszej części publikacji...    

 
Możliwe jednak, że interwencja zbrojna Aniołów na Ziemi nie będzie miała miejsca. Dostępne nam informacje dowodzą  jedynie o przewadze militarnej, którą Kosmiczne Cywilizacje czy jak kto woli Bogowie, nad nami posiadają.
 W najgorszym razie złożymy im ofiary i dadzą się udobruchać.  Tak to przecież robili nasi pra pra... przodkowie i jakoś się udawało. Ofiara w postaci sporej ilości złota czy dolarów też powinna dać skutek. Dostaną też oficjalną zgodę na poruszanie się w naszych strefach powietrznych i możliwość wzięcia udziału w wyborach. Coś wymyślimy i nie będzie tak źle... Nie taki diabeł straszny jak go malują...

Nie zapominajmy, że Pozaziemskie Cywilizacje mają nad nami przewagę technologiczną o której możemy tylko pomarzyć. Raczej nie możemy im w tej kwestii zaimponować. No chyba, że w zanieczyszczaniu środowiska ... W tym jesteśmy nie do pobicia… I to jest pocieszające. Mamy więc jakiś produkt eksportowy …

Zapraszam na kolejną pod stronę: Tarcze i Miecze gdzie przyjrzymy się broni, której Aniołowie używają.    
Kreator strony - przetestuj