Sensacje Nauki 3

Świat, w którym żyjemy... Nad Przepaścią.

Tarcze i Miecze.

Czeka mnie nie łatwe zadanie… Problem tkwi w tym by w zrozumiały sposób przedstawić te techniczne zagadnienia. Ale skoro jakoś mi się udało w dotychczasowych tematach naukowych… może i tym razem jakoś temu sprostam.
 
 Nie będzie to jednak tematyka przeznaczona dla małych dzieci. 
Mity wcale nie muszą być nie prawdziwe. Czasami tylko brakuje nam wiedzy by je wyjaśnić. Zaczynając nasze rozważania ustalmy najpierw co wiemy na temat ... Mieczy. Nie wiadomo, w którym momencie ludzie zaczęli używać tego rodzaj broni. Jak jednak wiemy… opisy tej broni pojawiają się już w Biblii… I postawił Bóg na straży Edenu „Cheruby i wirujący ognisty miecz....”

Według starożytnej legendy Japońskiej…
Bogini Słońca Amaterasu posłała na ziemię swojego wnuka Ninigi, Aby ten objął rządy nad Japonią. Ofiarowała mu wówczas Ame no murakom no tsurubi „ Miecz okryty obłokami”

W wielu prastarych legendach i mitach przewija się wątek miecza o szczególnych właściwościach. Zazwyczaj pochodzenie takiego miecza wiąże się z Bogami. Byli oni twórcami tego oręża, zaś jego ziemski posiadacz wystepował często w roli wyzwoliciela lub broniącego słusznej sprawy.  W wielu Świątyniach możemy oglądać Anioły z ognistymi mieczami... Również w cudzie fatimskim pojawia się Anioł z ognistym mieczem.

Wiemy też z historii, że temu rodzajowi broni zawsze towarzyszył
szczególny kult. By móc go nosić należało sprostać wielu wymaganiom nie tylko sprawnościowym. Średniowieczny Kodeks Rycerski czy  Bushido - Kodeks japońskich Samurajów - były bardzo surowe pod względem etycznym i moralnym. 

Znamy legendę o Królu Arturze i mieczu, którego używał.
Excalibur bo tak się nazywał ten miecz... potrafił ciąć na plasterki miecze przeciwników. Według legendy wbity był ostrzem na dużą głębokość w skałę lub jak podają inne źródła.... w kowalskie kowadło... 

Podobna opowieść dotyczy Samurajskich mieczy nazywanych Katana. Miarę jakości tych mieczy stanowi ilość przeciętych ludzkich ciał za jednym cięciem. Ponoć istniał taki miecz, który potrafił przeciąć dziewięciu przeciwników.
Skoro opisali to ludzie musieli to widzieć na własne oczy.
Czy należy dać im wiarę ? Czy jest to technicznie możliwe by miecz posiadał taką siłę cięcia? 

Znamy różne rodzaje metali i stopów. Damasceńska stal, z której obecnie wykonuje się japońskie miecze, należy do najlepszych na świecie. Ale nawet diamentowym mieczem ostrym jak skalpel nie dokonali byśmy tego co legendarny Excalibur czy "Miecz okryty obłokiem".  Wiemy, że anielskim mieczom towarzyszy ogień lub światło. Może to nam coś podpowie i naprowadzi na jakiś ślad ?

 W dzisiejszej technice stosuje się różne metody cięcia metali. 
Na pewno płomienie występują  przy cięciu palnikiem gazowym lub łukiem elektrycznym. Ale przeciwnik w walce raczej by nie czekał, aż przetniemy mu miecz palnikiem. Takie cięcie trwało by stosunkowo długo a palników w czasach z których pochodzą legendy jeszcze wtedy nie znano... Poszukajmy bardziej nowoczesnych metod cięcia metali...
 
Coraz bardziej popularna staje się metoda
cięcia laserem. Jak wiemy lasery są urządzeniami elektrycznymi... 
Stany Zjednoczone i Rosja posiadają już taką broń bojową . Do zasilania tak dużych laserów używane są całkiem spore elektrownie. Niemniej jednak, taki laser byłby w stanie zrobić co najwyżej dziurę w poszyciu samolotu czy rakiety, w którą by trafił. Co prawda wystarczy to do ich strącenia ale to jeszcze za mało by dorównać do legendarnych mieczy. Takie lasery mają moc raptem kilkaset Wat. By były w stanie dokonać takich cięć jak legendarne miecze należało by ich moc zwielokrotnić.  

Jeżeli weźmiemy pod uwagę, że Kosmiczne Cywilizacje i ich latające obiekty UFO dysponują napięciami rzędu milionów volt...
Jak pisałem na stronach Sensacje Nauki 2...  Moc ich laserów też  by się zwiększyła do Giga Watów czyli milionów wat. Laserowy miecz o takiej mocy nie miałby najmniejszych problemów z dokonywaniem cudów jakie opisują legendy.

Jeżeli zagłębimy się trochę w budowę i zasadę działania laserów, zwłaszcza tych pulsacyjnych czyli takich, które emityją wiązkę światła w sposób przerywany...  okaże się, że podstawą ich funkcjonowania jest
prąd stały. Rzec by można, że są proste jak budowa cepa:  Czynnik emitujący światło pod wpływem energii np. laska rubinu (co dało by czerwoną barwę wiązki światła), kondensator, cewka indukcyjna, lustro do ukierunkowania promienia.... i oczywiście źródło prądu.

 Ale jak w takim małym mieczu umieścić elektrownię ?  
Przecież na bateriach czy ogniwach słonecznych, laserowy miecz nie będzie miał odpowiedniej mocy. Co najwyżej,  będzie świecił trochę lepiej niż żarówka. Jak wiemy... Aniołowie nie noszą na plecach elektrowni ani nie miał jej Król Artur, który użytkował Excalibura.

 Zaczynamy pomału wchodzić w niuanse techniczne, działania różnych urządzeń, którymi posługują się Kosmiczne Cywilizacje - Bogowie. Na pewno posiadają oddziały wojskowe, gdyż jak podają stare podania religijne z Biblią na czele,
że Bogowie prowadzili ze sobą wojny. Dokonywali też różnego rodzaju zniszczeń całych miast jak Sodoma czy Gomora... lub pomagali w wojnach Izraela. Jakie uzbrojenie posiadają i czy jesteśmy w stanie obronić się przed ich ewentualnym atakiem ? Czy Bogowie potrzebują na Ziemi obrońców, którzy by ich ochronili przed  atakiem z 
naszej strony ?  
Odpowiedź jest prosta...
 Niestety nie mamy w tych sprawach nic do powiedzenia... 

Warto 
się jednak zastanowić dlaczego tak jest ?  Posiadamy przecież nowocześnie wyposażone armie i broń jądrową.
Zresztą lasery nie stanowią tak dużego zagrożenia... łatwo też obronić się przed ich promieniami.
Czym ? 
Wiadomo...
Lustrem !!!  Laserowe miecze też nie są groźne... Tym bardziej, że jest to broń do walki w zwarciu. Nim przeciwnik  zbliżyłby się by zadać cios, już by nie żył... Karabin skutecznie by tego dokonał. Jednak miecze są nieodłącznymi atrybutami Cherubów- Aniołów żołnierzy. Czy posiadają oni jeszcze inne rodzaje broni ?  
 
Zajmiemy się tym tematem na następnej pod stronie pt.: Kule i Torusy.  Ustalimy co  stanowiło o niezwykłości Laski Mojżesza, którą otrzymał od Boga, czy Świętego Graala - "Kielicha" z ostatniej wieczerzy Chrystusa.    
Kreator strony - przetestuj